יהודים בהמתנה
חוק הגיור אינו יורד מן הפרק. מה יהיה בעתיד? ח"כ שטרן, הרב רוזן והמתגיירים עצמם מדברים
שם המרצה: משה מיכאלי פורסם: 14/9/2014 6:28:00
"גיור", תהליך הקבלה לעם ישראל, אינו פשוט - לא עבור המתגיירים עצמם ולא עבור עם ישראל. כבר כמה שנים שחוקים שונים בענייני גיור נחקקים וחוזרים ונחקקים על ידי חברי הכנסת המתחלפים.

ח"כ אלעזר שטרן (מפלגת התנועה), יוזם חוק הגיור החדש לפיו יופרט תהליך הגיור, מדגיש את הבעייתיות של המצב הקיים כיום, עת מתגוררים בארץ כל כך הרבה גויים שאינם יהודים - כמו העולים מחבר העמים: "רוב הציבור בישראל רואה בהם ישראלים לכל דבר, רואה בהם יהודים לכל דבר. אם הם לא יתגיירו, אז הבאנו את ההתבוללות לכאן. זאת אחריותו של הדור הזה, בגלל שאחרת, תהיה פה התבוללות כמו בתפוצות."

"החקיקה המוצעת ע"י אלעזר שטרן ואחרים מאפשרת הקמת בתי דין שהמדינה מכירה בהם בפריסה רחבה מאוד ללא פיקוח, או ללא אישור הרבנות הראשית," כך הרב ישראל רוזן, לשעבר ראש מערך הגיור, "זה לא יגביר גיורים, משום שהקהילה דוברת הרוסית לא תלך בשום אופן על גיורים שהרבנות הראשית לא מכירה בהם."

היכן עומד החוק היום? וגם - מה דעתם המפתיעה של הגרים עצמם?

ערוץ אורות. ככה יוצרים דיון.
   גיור        חוק הגיור        יהדות        ח"כ אלעזר שטרן        ח"ע שטרן        הרב רוזן        הרב ישראל רוזן        מערך הגיור        מתגיירים        רבנות        הרבנות הראשית        ערוץ אורות        אורות        טלויזיה יהודית    
תגובות


כל הזכויות שמורות לערוץ אורות 2010 ©