תעלומת שער גן-עדן
טל מאיר יצאה בעקבות סודה המסתורי של מערת המכפלה
שם המרצה: טל מאיר פורסם: 8/11/2012 11:41:00

מערת המכפלה הנמצאת בחברון הינה האתר היהודי הראשון מאז ומעולם. כבר לפני כ-3000 שנה היא נקנתה בידי אברהם אבינו ומאז נטמנה בה ההסטוריה של העם היהודי ושל האנושות כולה: בתוך המערה העתיקה נמצאים קבריהם של אדם הראשון וחוה אשתו, אברהם ושרה, יצחק ורבקה, ויעקב ולאה.

מאז ועד היום שרדה המערה תקופות ארוכות של שלטונות זרים ועמים פולשים שעשו בה כרצונם, ועד לא מזמן הכניסה ליהודים הייתה אסורה. עם שחרור העיר חברון בשנת 1967, היה הרב גורן זצ"ל ליהודי הראשון שנכנס לתוכה.

"נודע לי שיש יהודי, בן קרוב למאה, שמספר איך הוא היה בתוך מעמקי מערת המכפלה לפני שמונים שנה," מספר החוקר והארכיאולוג נועם ארנון, שחקר במשך שנים את המערות התת-קרקעיות שנמצאות מתחת למערת המכפלה, "אותי זה הדהים."

ארנון לא חשב פעמיים והלך לראיין את היהודי הקשיש, ג'ק סקלן שמו, אודות קורותיו במערה הקדושה. לאחר ראיון ראשון עם ג'ק סקלן, תכנן ארנון לקיים עוד ראיון, אלא שכאן יד הגורל התערבה. ג'ק סקלן נהרג בתאונת דרכים והוא בן 97. כל שאר הסודות שלא נאמרו נעלמו לעד, ומערת המכפלה נשארה אפופת מסתורין עוד יותר מתמיד.

לכבוד פרשת חיי שרה, אותה נקרא בשבת יצאה טל מאיר לברר פרטים נוספים על התעלומה המרתקת.

   מערת הכפלה        אברהם אבינו        אדם        חוה        יצחק        רבקה        אולם יצחק        נועם ארנון        שרה        תעלומה        מסתורין        חיי שרה        פרשת חיי שרה        שבת חברון        חברון        יעקב        לאה        קברי צדיקים        קברי אבות        טל מאיר        אורות        ערוץ אורות        טלוויזיה יהודית        תעלומת שער גן-עדן    
תגובות
אורלי ‏(09.11.2012 14:54)
אופיר ‏(09.11.2012 22:48)


כל הזכויות שמורות לערוץ אורות 2010 ©