האושפזין: דוד המלך
האם אנחנו יכולים להשפיע על המלכות? הרב עודד דוד סבור שכן
שם המרצה: הרב עודד דוד פורסם: 29/9/2012 23:14:00

חג סוכות כבר פה ואחרי שבחרנו את ארבעת המינים, בנינו סוכה כהלכה וקישטנו אותה בקישוטים יצרתיים, נותר רק לחכות. לחכות למי? לאושפזין.

בצד הקרובים ובני המשפחה שיבקרו בסוכתנו לאורך החג, יגיעו אלינו עוד שבעה אורחים מכובדים ביותר – שבעת הרועים של עם ישראל: אברהם, יצחק, יעקב, משה, אהרון, יוסף ודוד.

שבעת האורחים הם אבות אבותנו, והמנהיגים הגדולים של עם ישראל. בנוסף לכך, גם כל אחד מהם מסמל על פי הקבלה כח רוחני אחר, ובכך שאנחנו מכניסים אותם אל סוכתנו, אנחנו למעשה מכניסים גם איכות מסוימת לתוכנו.

בסדרה זו, מגלה הרב עודד דוד את כוחם המיוחד של כל אחד מהאושפזין על פי הקבלה ומסביר לנו כיצד ניתן להביא את אותו הכוח גם אל תוך חיינו.   

אחרי שעברנו כבר כמעט את כל החג, הערב נארח את האושפזין האחרון - דוד המלך. דוד מסמל את המלכות – גם את זו שעל הקרקע (שהרי לא לחינם שרים דווקא 'דוד מלך ישראל') וגם את זו הקבלית, שכן הספירה השייכת לו היא ספירת המלכות. אם כך, מדוע דווקא ביום הזה חובטים ערבות? ומה הקשר בין כוחו של דוד לבין הלימוד לאורך כל הלילה של הושענא רבה?

הרב עודד דוד מבאר הכל, בפרק האחרון של 'האושפזין'.

לכניסה לאתרו של הרב עודד דוד לחצו: WWW.HARAVODED.COM
   חג סוכות        קבלה        סוכה        אושפזין        מלכות        עשרת הספירות        ארבעת המינים        אורות        יהדות        טלוויזיה יהודית        הושענא רבה        הרב עודד דוד        ערוץ אורות    
תגובות


כל הזכויות שמורות לערוץ אורות 2010 ©