יוסף הצדיק
הרב עודד דוד מגלה איך גם אנחנו יכולים לחלום כמו יוסף
שם המרצה: הרב עודד דוד פורסם: 29/9/2012 22:29:00

חג סוכות הגיע, ואחרי שבחרנו את ארבעת המינים המובחרים ביותר ובנינו סוכה כהלכה, ואפילו וקישטנו אותה בקישוטים יצרתיים, נותר רק לחכות. למי? לאושפזין.

מלבד לאורחים שיבקרו בסוכתנו לאורך החג, יש לנו עוד שבעה אורחים מכובדים ביותר – שבעת הרועים של עם ישראל, הלא הם אברהם, יצחק, יעקב, משה, אהרון, יוסף ודוד.

שבעת האורחים הם אבות אבותנו, והמנהיגים הגדולים של עם ישראל ובנוסף לכך, כל אחד מהם מסמל על פי הקבלה כח רוחני אחר. בכך שאנחנו מכניסים אותם אל סוכתנו, אנחנו למעשה מכניסים גם איכות מסוימת לתוכנו.

בסדרה זו, מגלה הרב עודד דוד את כוחם המיוחד של כל אחד מהאושפזין על פי הקבלה ומסביר לנו כיצד ניתן להביא את אותו הכוח גם אל תוך חיינו.   

אנחנו כבר הולכים ומתקרבים אל סוף החג, והערב יגיע אלינו בע"ה האורח השישי: יוסף הצדיק. כידוע, יוסף עמד בניסיון חשוב ביותר עם אשת פוטיפר, כאשר סרב לפיטוייה. אך אל לנו ללמוד מכך כי ליוסף לא היתה תשוקה, אלא שליוסף היתה תשוקה נקייה.

מה זו תשוקה נקייה? והאם גם לנו יש אותה? הרב עודד דוד מסביר בפרק השישי של 'האושפזין'.

לכניסה לאתרו של הרב עודד דוד לחצו: WWW.HARAVODED.COM
   חג סוכות        קבלה        סוכה        אושפזין        אורחים        הרב עודד דוד        חלומות        יהדות        אורות        טלוויזיה יהודית        יוסף וכותונת הפסים        ארבעת המינים        ערוץ אורות    
תגובות


כל הזכויות שמורות לערוץ אורות 2010 ©