משה רבנו
הרב עודד דוד על כוחו הקבלי של האורח השלישי - איש האלוקים
שם המרצה: הרב עודד דוד פורסם: 28/9/2012 14:35:00

חג סוכות הגיע. אחרי שכבר בחרנו את ארבעת המינים המובחרים ביותר, תקענו יתדות, בנינו סוכות וקישטנו בקישוטים יצירתיים – נותר רק לחכות. לחכות למי? לאושפזין!

חוץ מהאורחים שיבקרו בסוכתנו לאורך החג, יש לנו עוד שבעה אורחים מכובדים ביותר – שבעת הרועים של עם ישראל: אברהם, יצחק, יעקב, משה, אהרון, יוסף ודוד.

מלבד להיותם אבות אבותנו, והמנהיגים הגדולים של עם ישראל, כל אחד מהם מסמל על פי הקבלה כח רוחני אחר, ובכך שאנחנו מכניסים אותם אל סוכתנו, אנחנו מכניסים גם איכות מסוימת לתוכנו.

בסדרה זו, מגלה הרב עודד דוד את כוחם המיוחד של כל אחד מהאושפזין על פי הקבלה ומסביר לנו כיצד ניתן להביא את אותו הכוח גם אל תוך חיינו.    

אחרי שלושת האבות: אברהם, יצחק ויעקב, מגיע האורח השלישי לסוכה – משה רבנו. משה נקרא גם איש האלוקים והוא הנביא החשוב ביותר, שהרי אין כנבואת משה. יחד עם זאת, הוא האיש שהצליח להוריד את הדברים אל הקרקע – אל העם.

כיצד הוא עשה זאת? ומה אנו יכולים ללמוד מיכולת זו? הרב עודד דוד משיב.

לכניסה לאתרו של הרב עודד דוד לחצו: WWW.HARAVODED.COM  
   חג סוכות        קבלה        סוכה        אושפזין        יהדות        אורחים        עשרת הספירות        משה רבנו        נבואה        הרב עודד דוד        אורות        טלוויזיה יהודית        ענווה        ערוץ אורות    
תגובות


כל הזכויות שמורות לערוץ אורות 2010 ©