יעקב
הרב עודד דוד על כל האמת ורק האמת של האורח השלישי
שם המרצה: הרב עודד דוד פורסם: 28/9/2012 14:11:00

חג סוכות כבר פה. אחרי שבחרנו את ארבעת המינים המובחרים ביותר שמצאנו, תקענו יתדות, בנינו סוכה וקישטנו בקישוטים אותה, נותר רק לחכות - לאושפזין.

בצד האורחים שיבקרו בסוכתנו לאורך החג, יש לנו עוד שבעה אורחים מכובדים ביותר, אלו שבעת הרועים של עם ישראל: אברהם, יצחק, יעקב, משה, אהרון, יוסף ודוד.

מלבד להיותם אבות אבותנו, והמנהיגים הגדולים של עם ישראל, כל אחד מהם מסמל על פי חכמת הקבלה כוח רוחני אחר, ובכך שאנחנו מכניסים אותם אל סוכתנו, אנחנו מכניסים גם איכות מסוימת לתוכנו.

בסדרה זו, מגלה הרב עודד דוד את כוחם המיוחד של כל אחד משבעת האושפזין על פי הקבלה ומסביר כיצד ניתן להביא את אותו הכוח גם לתוך חיינו.    

אנחנו אומרים 'תיתן אמת ליעקב' ובהתאם, התכונה המזוהה עם יעקב היא אמת. אנחנו רגילים להסתיר, לכופף את האמת קצת כדי שתתאים למציאות כפי שאנחנו רואים אותה. היום השלישי בסוכה מזמין אותנו לבחון היטב – עד כמה אנחנו אמיתיים בחיינו?

לכניסה לאתרו של הרב עודד דוד לחצו: WWW.HARAVODED.COM 
   חג הסוכות        קבלה        סוכה        אושפזין        אורחים        עשרת הספירות        ארבעת המינים        יעקב        יהדות        יעקב אבינו        אורות        טלוויזיה יהודית        הרב עודד דוד        ערוץ אורות    
תגובות


כל הזכויות שמורות לערוץ אורות 2010 ©