יצחק
איך צמצום יכול להיות לרווח? הרב עודד דוד על האורח השני
שם המרצה: הרב עודד דוד פורסם: 28/9/2012 13:45:00

חג סוכות הגיע. אחרי שכבר בחרנו את ארבעת המינים המובחרים ביותר שמצאנו, תקענו יתדות, בנינו סוכה וקישטנו בקישוטים יצרתיים – כעת נותר רק לחכות. לחכות למי? לאושפזין.

מלבד לאורחים שיבקרו בסוכתנו לאורך החג, יש לנו עוד שבעה אורחים מכובדים ביותר – שבעת הרועים של עם ישראל: אברהם, יצחק, יעקב, משה, אהרון, יוסף ודוד.

אותם העשרה הם אבות אבותנו, והמנהיגים הגדולים של עם ישראל, אבל בנוסף לזה, כל אחד מהם מסמל על פי הקבלה כח רוחני אחר, ובכך שאנחנו מכניסים אותם אל סוכתנו, אנחנו מכניסים גם איכות מסוימת לתוכנו.

בסדרה זו, מגלה הרב עודד דוד את כוחם המיוחד של כל אחד מהאושפזין על פי הקבלה ומסביר לנו כיצד ניתן להביא את אותו הכוח גם אל תוך חיינו.    

אחרי שאתמול היה לנו הכבוד לארח את אברהם אבינו, שכולו חסד ונתינה, היום אנחנו מארחים בסוכה את יצחק בנו. יצחק שייך לספירת הגבורה, שכוחה הוא גם צמצום. לרוב, צמצום נשמע לנו כמו משהו שלילי, אך הרב עודד דוד מסביר שדווקא דרך צמצום ניתן לתת את הכבוד הגדול ביותר לזולת.

לכניסה לאתרו של הרב עודד דוד לחצו: WWW.HARAVODED.COM
   חג סוכות        סוכה        אושפזין        יהדות        אורחים        יצחק        אברהם        קבלה        חסד        גבורה        צמצום        הרב עודד דוד        אורות        טלוויזיה יהודית        ערוץ אורות        עשרת הספירות    
תגובות


כל הזכויות שמורות לערוץ אורות 2010 ©