תורת הרמח"ל: הנחת יסוד
למה ברא האל את העולם? הרב עודד דוד מסביר על פי הקבלה
שם המרצה: הרב עודד דוד פורסם: 14/5/2012 14:33:00

קבלה, פנימיות התורה שבכתב, מכילה את כל סודות הבריאה. זאת אחת הסיבות לכך שהיא כל כך מסתורית וקשה כל כך ללמוד אותה - שהרי לא כולם יכולים ללמוד את הסודות הללו. רק יחידי סגולה בעלי תכונות מיוחדות וקדושה בלתי רגילה מסוגלים להתעלות ולהתעמק בחוכמתה הקדומה של הקבלה.

 מי שפתח פעם את ספר בראשית, ממש בהתחלה, בוודאי יודע שאלוקים היה קיים לפני האדם ושאלוקים הוא זה שברא את האדם ואת כל העולם שבו אנו חיים.

לכאורה, אלה עובדות פשוטות; האל הכל-יכול ברא את האדם. אבל אם נחשוב על זה רגע - נשים לב שזה לא פשוט בכלל: למה שאלוקים יברא את האדם בעצם? פעם חשבתם על זה?

לשם מה ברא בשבילו עולם כה מורכב, יפהפה ומסתורי? בשביל מה אלוקים בכלל ברא אותו, את האדם??

ואולי נשאל את השאלה בצורה הפוכה: למה נבראנו? לשם מה אנחנו צריכים להיוולד בתור יצורים חסרי אונים, להיות תלותיים לגמרי במשך כמה שנים טובות, לעבור את אבעבועות הרוח, לגדל שיניים שינשרו לנו, לגדל שוב שיניים, לעבור בגרויות, להתחתן, להוליד ילדים, למות...? למה? האם זה עוזר במשהו למישהו??

בדיוק בשביל זה, הרב עודד דוד כאן: כדי לגלות לנו את התשובות לשאלות הכל כך משמעותיות הללו, בעוד פרק מרתק של 'תורת הרמח"ל'.

   קבלה        משמעות החיים        הרמח"ל        הרמחל        אני        למה נבראתי        למה נבראנו        תכלית הבריאה        הרב קוק        הראי"ה קוק        הרב עודד דוד        רבי משה חיים לוצאטו        ערוץ אורות        טלויזיה יהודית        תורת הרמח"ל    
תגובות
דוד דרעי ‏(28.07.2012 21:54)


כל הזכויות שמורות לערוץ אורות 2010 ©