"תמיד האמנתי באלוקים"
שרון רוטר מראיינת את מיקה קרני על היהדות במוזיקה ובחיים בכלל
שרון רוטר פורסם: 22/4/2012 15:22:00

מיקה קרני, יוצרת ישראלית ומוזיקאית ידועה, פרצה לתודעה הישראלית לפני שנים מכבר, עם שיריה שהפכו די מהר לחלק בלתי נפרד מהמוזיקה הישראלית; כשהמפורסמים מביניהם: 'מגדלור', 'אלול בעין כרם' ו'מיטשל'.

מלבד הקריירה המוזיקלית, מיקה קרני גם השתתפה לפני כשנה בתוכנית 'מחוברות', בה נשים שונות התבקשו לתעד לפחות שעה ביום משגרת יומן.

על כך היא מספרת, "חשבתי שזה יראה המון דברים שבאיזשהו אופן אנשים מנסים להעיף מהעולם, בטענה שזה לא מודרני וזה לא 'קול'; כמו משפחתיות וכמו חזרה למסורת... זו הייתה סוג של שליחות וגם - אני לא אשקר - זו הייתה חוויה. אותי מרגיע - ואפילו יפה במחשבה - שכולנו בני אדם. זה משהו שנורא במודעות שלי כל הזמן."

אך אם עד כאן נדמה לכם שמיקה קרני דומה לכל יוצר ישראלי-חילוני אחר, הרי שטעות היא בידכם.

"מאז שאני זוכרת את עצמי תמיד האמנתי באלוקים," מתוודה מיקה קרני, "תמיד נורא נמשכתי לקטע של דת. ואף פעם לא התעסקתי עם זה. זה תמיד היה משהו שלא היה לו חלק בחיים שלי."

אך ענייני הלב, כך מסתבר, לא נותנים מנוח - והמהפך לא איחר לבוא; "פתאום - 'בום!' - יצאתי עם זה בשביל עצמי מהארון. אמרתי 'אני בן אדם מאמין' ואני אישה ששייכת לעם מסוים ואני רוצה שהילדים שלי ידעו את זה," נזכרת מיקה קרני ומוסיפה, "עברתי תהליך מאוד קיצוני עם עצמי שמאוד שינה אותי."

לאחר שהתגוררה תקופת מה באמירים, עברה מיקה קרני עם משפחתה לגור שוב במרכז, שם התחילה לעבוד במסגרת שונה ממה שהייתה רגילה עד כה; חוץ מהקריירה המצליחה שכולם מכירים, היא החלה לעבוד עם נשים מהמגזר הדתי.

"כל העבודה שלי פה (במרכז) היא במגזר הדתי - שזה מדהים. כל שבוע אני רואה תלמידות בבית ספר 'מזמור'. ומקהלות 'גוספל' של נשים שאני הקמתי," היא מספרת.

אך נדמה שמיקה קרני לא נחה לרגע. בימים אלו ממש היא עובדת על הוצאת אלבום חדש, שיהיה מבוסס כולו על שיר השירים.

איך היהדות משפיעה על חייה ועל המוזיקה שלה? ואיך היא רואה את חזון אחרית הימים? שרון רוטר יצאה לברר. 'אישי נשי' בערוץ אורות.

   מיקה קרני        מיקי שביב        חזרה בתשובה        שרון רוטר        יהדות        חילונות        מחוברות        זמרת        מוזיקה        דת        חילונים        דתיים        מגדלור באפלה        משפחה        שיר השירים        מקהלות        נשים        אישי נשי        ערוץ אורות        טלויזיה יהודית        "תמיד האמנתי באלוקים"    
תגובות
מעריצה ‏(23.04.2012 14:33)
חיים הלוי ‏(23.04.2012 22:02)
מרי דן גור ‏(14.11.2012 09:32)


כל הזכויות שמורות לערוץ אורות 2010 ©