סוגיות בחינוך הילדים: רק מילה טובה. או שתיים.
הכירו את הטוב בילדכם, מדגיש הרב זאב קרוב
שם המרצה: הרב זאב קרוב פורסם: 27/3/2012 10:56:00

חינוך איננה משימה שמתחילה ונגמרת בציונים. על כך יוכל להעיד משרד החינוך בימים אלו.

משרד החינוך נמצא כרגע מול משבר מסויים שנפתח בקרב העם. הטענה העיקרית שעולה נגדו היא שהוא שם דגש על ציונים ולא על ערכים, והופך תלמידים למספרים במקום נערים עם אופי ויכולות. כלומר, השיטה החינוכית כיום מפעילה לחץ לימודי על התלמידים, בטענה כי הציונים הם אלה שיקבעו את עתידם, בעוד לא מגדלת אותם לערכים ולבנייה עצמית - אף על פי שאופי האדם הוא מרכיב עיקרי לא פחות חשוב בהצלחת האדם.

חשוב לזכור, כי מעבר לבית הספר, יש משמעות מאד גדולה לחינוך הילד בבית. הערכים והיחס שלכם ל'מספרים', משמעותי לא פחות ואף יותר בשביל עולם הילד. הילד מסתכל עליכם בעיניים מצפות ובוחן על מה אתם בוחנים אותו. האם אתם מכניסים אותו גם כן לאחוזי ציון מתוך המאה לפי המספר המתנוסס בראש המבחן בתנ"ך או שאתם באמת מסתכלים עליו כעל אישיות?

בשיעור זה פונה הרב זאב קרוב ושואל אתכם, ההורים; האם פניתם לילד גם כשקיבל ציונים גבוהים בהתפעלות וחקרתם איך הוא הגיע ליעד זה? או שרק בנפילות במקצוע מסויים אתם נבהלים לחפש סיבות? האם יש בכם הכרת הטוב כשמדובר בילד שלכם?

הכרת הטוב עם הרב זאב קרוב. 'סוגיות בחינוך ילדים'.

   חינוך        הורות        משפחה        ילדים        הרב זאב קרוב        הרב קרוב        הכרת הטוב        ערוץ אורות        טלויזיה יהודית' רק מילה טובה או שתיים    
תגובות


כל הזכויות שמורות לערוץ אורות 2010 ©