זכויות האדם והאזרח: עולם של חסד?
האם אנו מחויבים בחסד גם כלפי הגוי? הרב בני פרל מרחיב
שם המרצה: הרב בני פרל פורסם: 27/3/2012 10:13:00

זכויות האדם, בהגדרתן היבשה, הן הזכויות הבסיסיות שכל אדם באשר הוא זכאי לקבל. הזכות לכבוד והזכות לשיוויון הן רק כמה דוגמאות לעניין החשוב והעקרוני הזה; כל אדם הוא אדם - ואין זה משנה מהיכן הוא בא, בן כמה הוא או מהן השקפותיו.

ובתאוריה, זה באמת יפה ונחמד - שכל אדם מקבל זכויות בסיסיות שכולם חייבים לקבל. אבל המציאות - כמו המציאות - היא יותר מורכבת. פתאום נכנסים לתמונה גם אינטרסים אישיים, דעות קדומות ועולם פנימי שונה. ולא חסרות דוגמאות שיוכיחו את העניין; הביטו סביבכם - האם יש מדינה שבאמת מקפידה על זכויות האדם ושמה את העניין בראש סדר העדיפויות שלה??

ובכן, חוץ מהמדינה שלנו - לא תצליחו למצוא הרבה שמחשיבים את העניין. צדקה וחסד אמיתיים הם בהחלט מאפיינים של העם הנפלא שלנו.

והכל היה יכול להתנהל על מי מנוחות אם היינו פה לבד. אך כאשר כשעובדים זרים מציפים את ארצנו ופליטים ממשיכים לזרום אל תוך ערינו אנחנו מתחילים לתהות - עד איזה גבול אנחנו צריכים לגמול חסדים? האם אנחנו מחויבים גם בצדקה וחסד כלפי הגויים שבארצנו - למרות שהימצאותם כאן מזיקה לנו??

הרב בני פרל מכריע בסוגיה המורכבת בפרק נוסף של 'זכויות האדם והאזרח'.

   זכויות האדם        זכויות האדם והאזרח        צדקה        שיוויון        חסד        צדק        דמוקרטיה        חברה        ערוץ אורות        טלויזיה יהודית        הרב בני פרל    
תגובות


כל הזכויות שמורות לערוץ אורות 2010 ©