שירת העשבים
הבריאה משמיעה קולה על הבמה במופע מיוחד של הזוג הרשקופ
פורסם: 1/3/2012 15:17:00

'שירת הבריאה' היא לקט פסוקים - הלקוחים ברובם מספר תהילים - המייצגים את שירתם של כל הברואים שעל פני האדמה, את דברי השבח שהם אומרים ל-ה', בוראם. ל'שירת הבריאה' גם מיוחסות סגולות וכוחות הצלה ממצבים קשים.

"שירת הבריאה היא תפילה שמיוחסת לפי המסורת לדוד המלך ולשלמה. היא מתאימה לכל אחד מהנבראים את התפילה שלו - שהיא בעצם אחד מהפסוקים בתנ"ך," מסביר מוטי הרשקופ. 

למרות שבדרך כלל נהוג לומר את השירה הזו, הזוג מוטי ונאווה הרשקופ מוכיחים שתפילה לא חייבים רק למלמל. אפשר גם לשיר.

"התחלתי לקרוא כל יום את כל פרק השירה וממש שמעתי את כל הקולות של כל הנבראים. אמרתי 'וואו, זה חבל להשאיר את זה רק בתור תפילה - זה יכול לצאת החוצה בתור מופע ולקרב אנשים'," משחזרת נאוה הרשקופ. בהמשך, היא מספרת איך למרות ששניהם מוזיקאים, הם מעולם לא הופיעו יחד. וכך היא מתארת את תהליך יצירת המופע, "חיפשתי עם מי לעשות את המופע הזה... ופתאום נהיה מהפך, איזה קליק והוא אומר 'את יודעת מה? בואי נעשה ביחד!'"

את המטרה במופע הסוחף והמרגש שיצרו מ'שירת הבריאה', מתאר מוטי כך;

"המופע שלנו עושה איזשהו מסע בצורה מוזיקלית בין כל הנבראים - כל נברא ונברא, מה השירה שלו," הוא מסביר, "מתוך התבוננות עומק בשירת הנבראים, האדם לומד על הכוחות של עצמו."

בואו לטעום מעט מן המופע ולגלות את הכוח שבבריאה. כתבה מיוחדת בערוץ אורות.

   שירת הבריאה        מוטי הרשקופ        נאוה הרשקופ        הזוג הרשקופ        מוזיקה        ערוץ אורות        טלויזיה יהודית        שירת העשבים    
תגובות
יפה כהן ‏(04.03.2012 10:25)
אפ ‏(29.04.2012 21:18)


כל הזכויות שמורות לערוץ אורות 2010 ©