הצד האחר של התקשורת הישראלית
האנשים שקובעים את סדר היום חוזרים למקורות‬
שם המרצה: טל מאיר פורסם: 22/2/2012 15:21:00

התקשורת - אין זה סוד, מתייחסת בהזדמנויות רבות לדת היהודית בצורה גזענית, מזלזלת ופוגעת; מפרשת שירת הנשים בבה"ד 1, דרך סקנדל הדרת הנשים באוטובוסים ועד לשערוריית הרב מוטי אלון. המכנה המשותף לקומץ הדוגמאות הללו, הוא שהפרשיות הללו נופחו למימדים חסרי כל פרופורציה למציאות.

אין צורך להכביר עוד במילים או להביא עוד דוגמאות שיוכיחו את אמיתות העניין, כי כולנו מכירים ויודעים במה מדובר.

ובכן, ידידים, הכינו עצמכם להפתעה נעימה;

מדי שבוע, קבוצה של בכירים בתקשורת הישראלית, מתכנסים בבית מדרש קטן בתל אביב ומתחברים לשורשים היהודיים שלהם על ידי לימוד תורה ועיון במקורות העתיקים.

"אלה השעות היחידות שהן כאילו מנקות אותי מבפנים," מספרת לילי גלילי, עיתונאית במקצועה, "אני באה תמיד עייפה תמיד באי רצון תמיד ברגע האחרון - ואני יוצאת כמו חדשה."

 "פה אני עושה את הג'קוזי שלי - הרוחני, ויכול לחזור חזרה ליומיום," אומר נפתלי אלטר, מוסיקאי וקולנוען.

ד"ר חנה פרידמן, מנחת בית המדרש, מסבירה למה הקימה אותו עמותת "גשר"; "בית המדרש הוקם מתוך מחשבה על זה שהתקשורת הישראלית מאוד בקיאה בהרבה מאוד תחומים," היא אומרת. "אני כקוראת, ראיתי שכשמגיעים לצטט פסוק - ברוב המקרים הוא יהיה שגוי."

אך זאת לא המטרה היחידה שלשמה מתכנסים אנשי התקשורת הללו.

"הרבה פעמים היחס לדת הוא מאוד גזעני בתקשורת," מודה ענת סרגוסטי, עיתונאית ומנכ"לית "אג'נדה", "לי זה מאוד מפריע. אני מנסה לעשות הבחנה בין טקסטים לבין הממסד הדתי... הטקסטים הם טקסטים מרתקים."

על האווירה המיוחדת השוררת בזמן שעות הלימוד מספר אלטר, "יש הגדרה מרחפת בחדר שאפשר להיות יהודי בלי להיות דתי. "

בואו לצפות בפנים האחרות של התקשורת הישראלית. כתבה מיוחדת בערוץ אורות.

   התקשורת        אנשי התקשורת        יהדות        Ynet        גלובס        דתיים        חילונים        גזענות        עיתון        עיתונאים        מוסיקאי        קולנוע        לימוד משותף        עמותת גשר        גשר        ערוץ אורות        טלויזיה יהודית    
תגובות
סיני הישראלי ‏(24.02.2012 06:24)
זו הזירה האמיתית ‏(01.09.2012 23:20)


כל הזכויות שמורות לערוץ אורות 2010 ©